09.08.2015

Wyróżnienie


od Małgosi z Gosikowego ZakątkaDziękuję :)
I odpowiadam na pytania Gosi
 
 1.  Skąd pomysł na nazwę/tytuł Twojego bloga? Bardzo lubię  "Alicję w Krainie Czarów" i chciałam aby nazwa mojego bloga miała coś wspólnego z tym tytułem. "Alicja w Krainie Czarów" - Aleksja w Międzyczasie - Ja jestem poszukującą inspiracji Alicją w swojej krainie, którą odwiedzam w wolnych chwilach. Początkowo miałam być Aleksą, ale po poznaniu wzruszającej historii pewnej małej Aleksji z USA, którą opowiedziała mi  jej znajoma Krystyna wiedziałam, że w pewnej sferze mojego życia utożsamiam się z nią i chcę fragment jej historii pozostawić gdzieś na zawsze i blog okazał się najlepszym na to miejscem.
 2. Jaka technika sprawia Ci największą frajdę? Nie mam jednej ulubionej. To zależy od chęci i zapału do danej techniki...Często mam tak, że jak zacznę robić np kartki to wciąga mnie na jakiś czas i nie mam ochoty na nic innego. Ostatnio przechodziłam coś takiego z gliną, a teraz ciągnie mnie w kierunku haftowania. Jednak moja przygoda z rękodziełem rozpoczęła się od decoupag'u i uważam ją za bardzo ciekawą i wszechstronną.
 3. Czy lubisz komentarze pod swoimi postami? Bardzo lubię. Komentarze dodają mi skrzydeł i chęci do dalszej pracy oraz  dzielenia się swoimi poczynaniami z innymi. Owszem bez komentarzy też można tworzyć i robię to, ale taki doping i aprobata innych jest dla mnie ważna :)
 4. Ulubione kolory i motywy w Twoich pracach? Różne. To się u mnie zmienia. Bardzo lubię jasne prace najlepiej białe i postarzane, ale lubię też bardzo kolorowe, wesołe wzory. Ostatnio pokochałam folkowe klimaty, a na topie jest turkus, żółć i soczysta zieleń.
 5. Czy lubisz wyzwania i tego typu zabawy? Nie za bardzo
 6. Jakich technik rękodzielniczych chciałabyś się nauczyć? Chciałabym poznać dobry fach renowacji. Marzy mi się warsztacik, w którym mogłabym zająć się odnawianiem starych urządzeń i mebli (mam już takich kilka, ale nie do końca wiem z której strony się do tego zabrać.)
 7.  Tworzysz bardziej dla siebie czy innych? Najbardziej dla siebie, bo ja muszę to robić :) Ale  też dla innych, bo tym co zrobię mogę sprawić czasem radość innym. Tworzę, bo sprawia mi to frajdę, a jeśli komuś się podoba i chciałby mieć coś co zrobię, to frajda jest jeszcze większa. Lubię otaczać się rękodziełem (niekoniecznie swoim ), bo takie rzeczy tworzą szczególny klimat w domu. Fajnie jest znać autorów obrazów wiszących na ścianach, obrusów na stołach czy koszyczków na bibeloty itp :)
 8. Dokończ zdanie: "Blogowanie jest dla mnie ..." Odskocznią od codzienności
 9. Wolisz upiec czy kupić ciasto/tort/ciastka? Oczywiście - UPIEC :) Uwielbiam piec ciasta!
 10. Nie zanudziłam Cię tymi pytaniami? Właśnie nie! Fajnie, łatwo i bez zastanowienia się na nie odpowiadało. Raz jeszcze dziękuję za wyróżnienie :)

2 komentarze:

 1. A ja Ci dziękuję, ze przyjęłaś wyróżnienie i odpowiedziałaś na moje pytania. Cieszę się, że mogłam Cię troszkę bliżej poznać. I masz u mnie OGROMNEGO plusa za punkt 9! Pozdrawiam Cię serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło jak napiszesz do mnie